• Grupa PINO
  • Prv.pl
  • Patrz.pl
  • Jpg.pl
  • Blogi.pl
  • Slajdzik.pl
  • Tujest.pl
  • Moblo.pl
  • Jak.pl
  • Logowanie
  • Rejestracja

USŁUGI DORADCY PODATKOWEGO - doradca.prawo@gazeta.pl

Kategorie postów

  • podatki (149)

Strony

  • Strona główna

Kategoria

Podatki, strona 12


< 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 29 30 >

Opodatkowanie spółki z o.o.!

Myśląc o założeniu działalności gospodarczej każdy przedsiębiorca ma obowiązek przeanalizować wszelkie za i przeciw tego działania. Za? Sukces, pieniądze, zysk, własne źródło dochodu. Przeciw? Dodatkowe obowiązki, życie prywatne połączone z życiem zawodowym, kłopoty związane z niepłaceniem opłat w terminie. Do takich obowiązków należy m.in. płacenie podatków.

 

Dzisiaj zajmiemy się spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z racji tego, że jest to najczęściej wybierana forma prowadzenia działalności.

 

Prowadzisz firmę? W takim razie odprowadzanie składek do właściwych urzędów, opłacanie podatków, składania formularzy, deklaracji z pewnością nie jest Ci obce.

 

W przypadku spółki z o.o. jest tak, że posiada ona osobowość prawną, więc zobligowana jest do opłacania podatku CIT.

Wspólnicy takowej spółki mają powinność odprowadzania podatku od wynagrodzenia w formie dywidendy.

 

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością podlega podwójnemu opodatkowaniu.

 

Sprytnym a zarazem właściwym rozwiązaniem jest w tym przypadku połączenie spółki z o.o. ze spółką komandytową. Pozwala to na uniknięcie podwójnego opodatkowania oraz czerpania wielu korzyści z tego połączenia.

Nie radzisz sobie z księgowością w firmie? Zaufaj profesjonalistom, zaufaj nam!

Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły naszej oferty.  

 

prawo podatkowe

17 listopada 2014   Dodaj komentarz
podatki   prawo podatkowe   usługi podatkowe  

Zaufanie do podatników na coraz wyższym...

Nowe przepisy podatkowe, aż nie do uwierzenia, ale mają być korzystniejsze dla podatników niż obecnie!

 

Zmiany na samym początku miały być widoczne od 2017 roku, jednak gdy Ewa Kopacz objęła stanowisko premiera to zapowiedziała, że już w 2015 roku wszystkie zmiany zostaną wprowadzone i życie podatników stanie się lepsze.

 

Sprawdźmy bliżej tą informację.

Ze słów obecnego premiera wynika, że przepisy mają być dostosowane do „99 procent uczciwych podatników, a nie 1% nieuczciwych”.

Już od roku 2015 podatnicy będą czuli się pewniej, gdyż zaufanie instytucji publicznych w stosunku do podatników znacznie wzrośnie.

 

Przytoczmy kilka przykładów zmian, które zostaną wprowadzone:

Po pierwsze: W przypadku sytuacji, gdy podatnik zostanie oskarżony o popełnienie wykroczenia podatkowego, to nie on będzie musiał udowodnić swoją niewinność, tylko instytucje publiczne będą musiały udowodnić winę podatnika.

 

Po drugie: Zostaną utworzone Rejestry Dłużników Podatkowych, które zawierać będą dane osób zalegających z płatnościami podatkowymi.

 

Po trzecie: Coś korzystnego dla podatników, czyli mowa o Karcie Rzetelnego Podatnika. Jeżeli podatnik będzie solidnie wywiązywał się ze swoich obowiązków, to będzie mógł liczyć na ułatwienia ze strony instytucji publicznych.  

prawo podatkowe

03 listopada 2014   Dodaj komentarz
podatki   prawo podatkowe   usługi podatkowe  

Podatki płacone przez przedsiębiorców

Chcesz otworzyć własną działalność gospodarczą, ale nadal wahasz się czy podołasz obowiązkom? Jednym z głównych problemów jakie napotykają przedsiębiorcy na drodze do sukcesu jest księgowość. Warto powierzyć jej prowadzenie wyspecjalizowanej firmie, która jest na bieżąco w przepisami. Tylko i wyłącznie to pozwoli na zoptymalizowanie kosztów prowadzonej działalności, co pozwoli osiągnąć rozwój firmy i wybić się ponad konkurencję.

 

Dzisiejszym tematem wpisu są podatki, z którymi musi zmierzyć się przedsiębiorca:

Podatek od dochodów i obrotów firmy:

* PIT

* CIT

Podatek obrotowy:

* VAT

* AKCYZA

Podatek od nieruchomości:

Musisz odprowadzać podatek od budynku, lokalu w którym znajduje się Twoja firma.

Podatek od używanych środków transportu

Chcesz osiągnąć zysk, to musisz docierać do jak największej ilości klientów. Z tego właśnie powodu samochód, to podstawa w prowadzonej przez Ciebie działalności. Jesteś zobligowany do odprowadzania podatków od posiadanych w Twojej firmie pojazdów, naczep, przyczep itp.

Podatek cywilnoprawny – umowa spółki:

0,5% wartości wniesionych do spółki wkładów.

 

Przerażony sprawami prowadzenia firmy? Zgłoś się do nas! Nasi specjaliści chętnie poprowadzą księgowość Twojej firmy. Zapraszam do kontaktu w celu zapoznania się ze szczegółami oferty.  

28 października 2014   Dodaj komentarz
podatki   prawo podatkowe   usługi podatkowe  

Podatek akcyzowy zmiany

Rząd przewiduje zmiany w podatku akcyzowym, których celem jest uproszczenie prowadzenia działalności związanych z wyrobami akcyzowymi oraz samochodami osobowymi.

 

Do głównych zmian możemy zaliczyć między innymi modyfikację definicji faktur. Niebawem fakturą będzie ten dokument, który zawiera dane nabywcy, jego adres oraz dane dotyczące ilości i miary nabywanych wyrobów akcyzowych lub samochodów osobowych.

 

Wprowadzony zostanie przepis, zgodnie z którym na żądanie nabywcy podatnik podatku akcyzowego, który nie został zwolniony z obowiązku podatkowego będzie musiał wykazać na fakturze kwotę podatku akcyzowego, zawartą w cenie wyrobów akcyzowych lub samochodów osobowych.

 

Łatwiej będzie teraz dostać zezwolenie na prowadzenie składu podatkowego gdy ma być w nim prowadzona działalność polegająca tylko na magazynowaniu lub przeładunku wyrobów akcyzowych, wyprodukowanych w innym składzie podatkowym.

 

Do zmian należeć będzie także to, że podatnik będzie miał możliwość wyboru właściwego organu podatkowego w zakresie akcyzy.

 

Karetki zwolnione z akcyzy

Projekt zakłada zwolnienie z podatku akcyzowego tej grupy uprzywilejowanych pojazdów.

 

Zmiany mają wejść w życie z dniem 30 czerwca 2015 roku.

03 października 2014   Dodaj komentarz
podatki   prawo podatkowe   usługi podatkowe  

Zmiany w umowach zlecenia – składki ZUS...

Do tej pory niesprawiedliwą sytuacją było to, że pracodawcy zatrudniający pracowników na podstawie umowy o pracę ponosili większe koszty od tych zatrudniających na umowę zlecenia. Z tego właśnie powodu postanowiono zachować ten sam poziom ponoszonych kosztów przez obydwie grupy pracodawców.

 

Umowy zlecenia miałyby zostać oskładkowane już od 1 stycznia 2016 roku, czyli będą od nich odprowadzane składki na ubezpieczenia społeczne.

 

Już niebawem po wprowadzeniu przepisów mają zostać ozusowane także pensje członków rad nadzorczych.

 

Jednak nie tak szybko zostaną wprowadzone przepisy. Najpierw nowymi przepisami zajmie się Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, a następnie Sejm.

opodatkowanie umów zleceń

12 września 2014   Dodaj komentarz
podatki   prawo podatkowe   usługi podatkowe  
< 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 29 30 >
Prawo-podatkowe | Blogi